Соціокультурна діяльність Леухівської сільської бібліотеки-філії Іллінецької ЦБС

Бібліотека: історія та сучасність


Одне з мальовничих сіл – село Леухи Іллінецького району з п’ятьма широкими, з твердим покриттям вулицями, обрамлених зеленню садів, розкинулося на річці Сорока, притоці Собу У книзі «Історія міст і сіл Вінницької обл.» згадується, що село Леухи, як козацьке поселення, відоме з 17 ст. Тут було побудовано невелике укріплення.

З історії села відомо, що в 1935 р. в селі зріс не тільки добробут села, а й культурний рівень. В селі було відкрито середню школу, медпункт, клуб і бібліотеку. Бібліотека знаходилися в розкуркуленій хаті. До 1952 р. книжковий фонд бібліотеки становив 350 книг. З розповідей людей в бібліотеці працювали: Хмільовий Андрій Касянович, Добровецький Степан Іванович, Швець Олександр. В 1953 р. в бібліотеку прийшов працювати Ніколенко Василь Юхимович. В 1963 р. відкрито новий Будинок культури і бібліотека перейшла в нове приміщення. Книжковий фонд складався з 5570 примірників книг. Середня річна книговидача 12 тисяч, читачів близько 600. З 1963 по 1974 р. в бібліотеці через короткий час мінялися бібліотечні працівники. В 1974 р. в бібліотеку прийшла працювати Онищук Марія Офанівна, яка працює й понині. В 1978 р. в бібліотеці добавили півставки працівника. Працювала Лукащук Катерина Микитівна. З 1986 по 1996 р. працювала Ковальчук Катерина Іванівна. Робота була злагоджена. Бібліотека неодноразово займала призові місця, нагороджувалася грамотами Обласних та районних відділів культури.

Знаковою подією для бібліотеки стала участь у реалізації проекту програми «Бібіломіст» у 2011 р. В бібліотеці відкрився Інтернет-центр з безкоштовним доступом до Інтернет. В Інтерент – центрі користувачам надається широкий спектр інформаційних послуг, зокрема можливість пошуку інформації у світовій мережі Інтернет, здійснення електронного листування, спілкування у соціальних мережах. Підготовки документів у електронному вигляді, перегляді кінофільмів, прослуховування музичних творів, тощо. Бібліотека старається іти в ногу з часом. Співпрацює спільно з школою, Будинком культури, активом села. Постійно проводить актуальні та цікаві масові заходи.

Немає коментарів:

Дописати коментар